| dr Sulewski tel: 606 491 844 | Bóle kręgosłupa - dyskopatia leczenie

DenerveX

Co to jest DenerveX ?

System DenerveX ™ to innowacyjna, minimalnie inwazyjna terapia zaprojektowana tak,
aby zapewnić długotrwałe uśmierzanie przewlekłych bólów pleców, które są
spowodowane zaburzeniami w stawach międzywyrostkowych kręgosłupa.

Stawy międzywyrostkowe umożliwiają zachowanie ruchów pomiędzy kręgami kręgosłupa i stanowią połączenia między nimi.

Dolegliwości bólowe powstające w obrębie tych stawów mogą powstawać na skutek zmian zwyrodnieniowych w ich obrębie, stanu zapalnego lub pojedynczego urazu.

Ból stawów międzywyrostkowych bywa trudny do zdiagnozowania.
Rozpoznanie tego stanu jest możliwe na podstawie dobrych efektów leczenia uzyskanych u pacjenta po przeprowadzeniu procedur łagodzących ból w lokalizacji odpowiadającej właśnie unerwieniu tych stawów w kręgosłupie.

denervex

Kiedy ból stawów międzywyrostkowych określamy jako przewlekły?

Przewlekłe bóle stawów międzywyrostkowych definiuje się jako ból, który trwał co najmniej trzy miesiące.
Kiedy ból stawów staje się przewlekły, może również być określany jako zespół lub syndrom stawów międzywyrostkowych.
Ból stawowy może występować jako jedyne źródło bólu lub w połączeniu z bólami innego pochodzenia w odcinkach szyjnym i lędźwiowym kęgosłupa.

Zwyrodnienia stawów międzywyrostkowych mogą powodować również zmniejszoną ruchliwość i znacząco wpływają na obniżenie jakości życia. Procedura DenerveX™ jest polecana pacjentom, którzy nie reagują na leczenie zachowawcze.

Wskazania do zastoswania procedury ustala lekarz na podstawie diagnozy wskazującej, że to stawy są przyczyną bólu.

System DenerveX ™ jest minimalnie inwazyjną procedurą, dzięki której długotrwałe złagodzenie bólu.
Zabieg minimalizuje możliwość regeneracji nerwów i nawrotu bólu.

Procedura DENERVEX™

Co to jest DenerveX ?

Jest to małe, ręczne urządzenie zsynchronizowane ze specjalnie zaprojektowanym generatorem, który wykorzystuje metodę Rotacapsulation™ oraz ciepło do leczenia syndromu stawów międzywyrostkowych kręgosłupa.

Kto jest kandydatem do leczenia metodą DenerveX?

Kandydaci do zabiegu DenerveX™ to Pacjenci, których ból zdiagnozowany był jako dolegliwość stawów międzywyrostkowych i nie reagują długotrwale na bardziej konserwatywne podejścia medyczne, takie jak leki przeciwbólowe, fizykoterapia i zastrzyki czy termolezję.

Czy DenerveX™ to procedura inwazyjna?

DenerveX™ to minimalnie inwazyjny zabieg, który wymaga tylko niewielkiego nacięcia w każdym miejscu leczenia. Stawy powodujące ból poddawane są procedurze DenerveX ™.

Przed zabiegiem DenerveX

Problemowy(e) staw(y) zostaną zidentyfikowane do leczenia za pomocą zastrzyku blokującego nerwy. Inne narzędzia diagnostyczne, takie jak rezonans magnetyczny, mogą być również wykorzstane przez lekarza. Pacjenci przyjmujący aspirynę lub leki rozrzedzające krew mogą zostać poproszeni o ich odstawienie na kilka dni przed zaplanowaną procedurą. Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach.

Przebieg zabiegu

Pacjent ułożony jest z plecami widocznymi dla lekarza. Otrzymuje znieczulenie miejscowe ze środkiem uspokajającym lub w wyjatkowych sytuacjach znieczulenie ogólne. Obszar leczenia jest identyfikowany za pomocą rentgenu wykonywanego w czasie rzeczywistym. Lekarz wykonuje małe nacięcie, aby uzyskać dostęp do stawu(ów). System DenerveX ™ jest prowadzony do stawu poddawnego procedurze.

Zalecenia po zabiegu

Metoda Denervex ™ jest uważana za zabieg ambulatoryjny, więc większość pacjentów wraca do domu tego samego dnia, po odprawie z lekarzem. Pacjenci powinni zorganizować sobie opiekę na czas podróży do domu. Ból ustępuje stopniowo z czasem. Lekarz odnosząc się do konkretnych przypadków, informuje pacjentów o tym jak kontynuować swoje regularne zajęcia życia codziennego.

Po zabiegu DenerveX

Dzień zabiegu należy zaplanować tak, aby nie mieć żadnych obowiązków. Możliwe jest odczuwanie bólu w miejscu leczenia przez następne 2 – 4 doby. Powinno się ograniczyć swoje aktywności przez kilka pierwszych dni do tych czynności, które nie powodują bólu. Z uwagi na nacięci na plecach nie należy brać prysznica przez 48 godzin a przez okres jednego tygodnia unikać moczenia i kąpieli.

 

Wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest firma Adyton Medical Polska Sp. z o.o
Strona producenta systemu DenerveX www.medovex.com

Broszura z opisem procedury dla Pacjenta do ściągnięcia (język angielski):
DenerveX broszura dla Pacjenta

Zapraszamy do kontaktu.
Zespół Kręgosłupcenter