| dr Sulewski tel.:: 606 491 844 | dr Orczyk tel.: 604818840 | Bóle kręgosłupa - dyskopatia leczenie

Przebieg leczenia

PRZEBIEG LECZENIA - DZIEŃ ZABIEGU

Po przyjęciu do Kliniki pacjent jest konsultowany przez lekarza anestezjologa, z którym ustalony zostaje rodzaj znieczulenia w trakcie zabiegu . Jego celem jest zapewnienie bezbolesnego i bezpiecznego przeprowadzenia operacji.
Z chorym rozmawia również lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg. Jest to czas na rozwianie ostatnich wątpliwości i tłumaczenie niejasności. Lekarz wyjaśnia pacjentowi przebieg leczenia. Chory jest również badany przed zabiegiem.
Następnie odbywa się operacja.
Po zabiegu pacjent transportowany jest na łóżku do sali, w której spędzi okres pooperacyjny, następnie otrzymuje leki przeciwbólowe, w razie potrzeby jeśli bóle są silne, otrzymuje dodatkowe leki wedle życzenia. By ustrzec się przed możliwymi powikłaniami, operacje wykonujemy zawsze pod osłoną antybiotyków oraz leków przeciwzakrzepowych.


KregosłupCenter

  • przebieg leczenia kriolezja
  • przebieg leczenia kriolezja
  • przebieg leczenia kriolezja

POSTĘPOWANIE POOPERACYJNE

Pacjenci po operacjach dyskopatii lub wertebroplastyki zazwyczaj pozostają w Klinice do rana dnia następnego.
W przypadku blokad czy kriolezji, pacjenci wychodzą do domu w tym samym dniu. Jeżeli istnieje konieczność (np. w przypadku złamań patologicznych), zaopatrujemy pacjenta w odpowiednią ortezę.
W okresie pooperacyjnym pacjenci REHABILITUJĄ SIĘ SAMODZIELNIE, zgodnie z opracowanymi przez nasz zespół programami ćwiczeń.

leczenie operacyjne

WIZYTA KONTROLNA

Jeśli konieczna była operacja, na wizyty kontrolne zapraszamy 2 tygodnie oraz 8 tygodni po operacji.
W przypadku leczenia zachowawczego, na ponowną ocenę leczenia zapraszamy po 4 tygodniach.

Dokumentacja medyczna

ZWOLNIENIE LEKARSKIE
Na okres leczenia wystawiamy zwolnienie lekarskie.
Na życzenie, pacjentom zamieszkałym poza granicami Polski, wystawiamy zaświadczenia o dokonanym leczeniu w języku angielskim, które zazwyczaj są respektowane przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej za granicą, dzięki czemu możliwe jest zwolnienie z pracy na czas rehabilitacji po zabiegu.

 

ZWROT KOSZTÓW

Wystawiane przez KręgosłupCenter zaświadczenia, często umożliwiają otrzymanie całkowitego lub częściowego zwrotu kosztów leczenia od ubezpieczalni (szczególnie pacjenci zagraniczni)