| dr Sulewski tel: 606 491 844 | Bóle kręgosłupa - dyskopatia leczenie

Profilaktyka

Profilaktyka i leczenie nieoperacyjne - bóle kręgosłupa, dyskopatia

dyskopatiaProfilaktyka pierwotna i wtórna schorzeń kręgosłupa to zasady postępowania, które mają na celu zmniejszenie przeciążającego wpływu nieprawidłowych stereotypów ruchowych oraz warunków życiowych i otaczającego środowiska na kręgosłup. Dotyczą więc osób zarówno zdrowych jak i tych, które zmuszone są do leczenia zapobiegającego nawrotom zespołu bólowego kręgosłupa. Profilaktyka polega na nauce i utrwaleniu prawidłowych wzorców ruchowych podczas codziennych czynności życiowych i zawodowych, usunięciu z otaczającego środowiska przedmiotów wymuszających ruchy lub pozycje przeciążające, nauce właściwych form i sposobów wypoczynku, rekreacji i aktywności fizycznej.
Profilaktyka ta obejmuje zapobieganie przeciążeniom podczas:
chodzenia i biegania, stania, siedzenia, leżenia i spania, w trakcie wykonywania czynności higienicznych, ubierania, pochylania się, prostowania i podnoszenia przedmiotów z ziemi, podczas podnoszenia i przenoszenia ciężarów, podczas prac w gospodarstwie domowym, w ogródku czy na działce, podczas jazdy samochodem
Do profilaktyki zalicza się również unikania błędów żywieniowych, palenia papierosów czy nadużywania alkoholu, a także uprawianie odpowiednich sportów i innych form aktywności ruchowej.

 

KregosłupCenter

  • dyskopatia
  • dyskopatia
  • dyskopatia